Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВторник, 19.03.2024, 05:23

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 607
Онлайн реєстрація
Ми у Facebook
Ми в Instagram
Ми на YouTobe
Поділитися

"ЛОЛОЗОПЛЕТIННЯ"



Сердюк Ольга Павлівна,

керівник гуртка «Лозоплетіння»,

на даній посаді працює з 1992 року,

освіта – вища, Харківський політехнічний інститут (1988р.), 

спеціальність «Інженер - хімік-технолог»


Лозоплетіння – найдревніший вид  ремесла. Ще в епоху кам’яного віку людина володіла  цим видом ремесла – плели кошики, сосуди, циновки, та навіть возводили стіни жилих приміщень та господарських приміщень. Міцні та гнучкі прутики верби використовувались для плетіння дитячих колисок, різноманітних іграшок та інших побутових виробів.

Велику роль відіграє верба у житті людини. Вона гарний медонос, так як розпускає свої сережки раніше інших рослин. Це лікарська рослина – листя та кора використовується від різноманітних хвороб.

Гілка верби – це символ віри та пам’яті по померлим. Її зрізали за християнським обрядом восени, під час цвітіння, у вербову неділю, та поміщали в оселі у червоному куті. Кора верби використовувались для окраски шкіри. Коріння верби укріплюють береги річок, та захищають землю від ерозії.

Як керівник намагаюся своєчасно розкрити та розвинута творчі здібності кожного учня, прилучити їх до ремесла, які з давніх часів існує у нашому краї. Заняття допомагають учням поглиблювати свої знання про минуле нашого краю, познайомитись з його сучасним, провести зв’язок між епохами, дізнатись багато цікавого про досягнення в даній галузі.

Постійне спілкування з природою допомагає учням виховувати бережно відношення до неї, розуміння прекрасного, вчити поєднувати в собі кращі риси сучасної особистості. Природа допомагає дітям, бачити прекрасне, розвивати фантазію та застосовувати свої спостереження на практиці.

Навчити дітей лозоплетінню – це дуже великий труд. Зрозуміло, що плетіння це не гра на музичному інструменті – починають боліти пальці, але з часом і пальці, і рухи зміцнюють – починають добре відчувати прутки та форму виробів. Але потім, коли учні сплели виріб , яке моральне задоволення, яке естетичне насолодження він отримує від цього. І це результати творчої праці, нагорода про довготерпіння.

Збір та обробка матеріалу – це найголовніший етап лозоплетіння. підготовка прутиків та стрічок  до виконання будь – якого виробу тримає дуже багато часу. Сортування прутиків по довжині, товщині, якості, кольору – це дуже важкий етап в лозоплетінні.

Починаючи з найпростіших виробів, кожний учень самовдосконалюється, поширює свій кругозір. З часом пізнавальна оцінка та комунікативна діяльність з актуалізацією опорних знань допомагає учням виконувати самостійні, оригінальні творчі роботи, з застосуванням художньої обробки.

Пошук
Календар
«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Погода в Шостці
Погода
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі

Copyright MyCorp © 2024