Інформація
про виконання заходів з національно-патріотичного
виховання дітей та учнівської молоді Центром естетичного виховання
Шосткинської міської ради Сумської області
за 2020 рік
Для педагогічного колективу Центру естетичного виховання Шосткинської міської ради національно-патріотичне виховання у виховній роботі було і залишається пріоритетним.
Патріотизм у сучасному розумінні – це відчуття того, що в моєму закладі, у місті, у країні все мене стосується і все залежить від мене.
«Патріотизм – це сплав почуття й думки, осягнення святині - Батьківщини – не тільки розумом, а й передусім серцем… Патріотизм починається з любові до людини. Патріотизм починається з колиски» В. Сухомлинський
За даним напрямком ЦЕВ працює згідно таких документів:
- Концепції національно - патріотичного виховання дітей і молоді (2015р.).
- Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки.
- Обласної програми національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді на 2018-2020 роки.
- Типового положення про координаційну раду з питань національно-патріотичного виховання при місцевій державній адміністрації.
- Обласного соціально-освітнього національно-патріотичного проекту «Голос крові: ми - Українці!» (2017-2021 р.р.)
З метою сприяння розвитку особистості дитини, формування її інтелектуального та морального потенціалу, формування особистості патріота України, гідного громадянина, який усвідомлює свою приналежність до сучасної Європейської цивілізації, та організації змістовного дозвілля вихованців протягом минулого року проходили заходи (в тому числі онлайн та дистанційно) закладу позашкільної освіти у співпраці з закладами освіти міста з державними установами, громадськими організаціями.
Центр естетичного виховання працює за такими напрямками:
- участь у обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах національно-патріотичного спрямування;
- виконання обласного соціально-освітнього проекту «Голос крові : ми – Українці!»
- майстер-класи, виховні години, уроки мужності;
- концертна діяльність;
- акції;
- конкурси (в тому числі онлайн і дистанційно);
- ігрові програми;
- виставки;
- перегляд кінофільмів.
Протягом 2020 року вихованці ЦЕВ брали участь у Міжнародних, Всеукраїнських, обласних творчих фестивалях та конкурсах, а саме:
- обласних 14 заходах, охоплено 437 чоловік, призових місць - 24, отримали I -8 місць, II - 11 місць, III - 5 місць.
- всеукраїнських 15 заходах охоплено 282 чоловік, призових місць - 51, отримали Гран-прі - 1, I - 29 місць, II - 13 місць, III - 8 місць.
- міжнародних 21 заходах, охоплено 284 чоловік, призових місць - 58, отримали Гран-прі - 6, I – 46 місць, II – 6 місць, III - 0 місць.
Центр естетичного виховання продовжує роботу за завданнями обласного соціально-освітнього національно-патріотичного проекту «Голос крові: ми – Українці!» (2017-2021р.р.) та беруть активну участь у таких напрямах:
1. Пошуково-дослідницький напрям «Не забувайте незабутнє, й не знецінюйте коштовне» - проведені виховні години, бесіди, свята, для вихованців молодшої вікової категорії, учасники обласного конкурсу фотоматеріалів «Слобожанський оберіг» (представлено сучасний вінок та весільний обрядовий вінок, переможець – Анастасія Раїна)
2. Художньо-мистецький напрям «І в Україні серце миле все» - проведені заходи з національно-патріотичного спрямування, присвячені державним святам та вшануванню воїнів захисників (онлайн, дистанційно), вихованці ЦЕВ учасники обласного конкурсу «Я люблю свій рідний край», «Моя Україна – соборна, вільна, неподільна!», виставка «Донорство-це круто!», літературний конкурс творчих робіт «Донорство-це вчинок».
3. Волонтерсько-благодійний напрям «Лише тим історія належить, хто за неї бореться й живе» - вихованці ЦЕВу є ініціаторами та учасниками благодійних акцій для воїнів Збройних Сил України, АТО: малюнки, листівки, подарунки, речі першої необхідності.
4. Національно - родинний напрям «Без роду немає народу» - учасники фотовиставки до Дня Матері, проводяться родині свята, ігрові програми для вихованців, учасники марафона добрих справ «Діти - дітям».
Майстер-класи, виховні години, уроки мужності:
- «Новорічна листівка для воїнів АТО»;
- «Коляда, коляда, вже у вікна загляда»;
- «Андріївські вечорниці»;
- «Щедрівочка щедрувала»;
- «Єдина Україна»;
- «Козацькому роду – нема переводу»;
- «Наша душа – український танок»;
- «Український козачок».
Концерти:
- Театралізоване дійство «Від Різдва до Водохреща» (19.01.);
- Інтерактивна подорож в рамках відзначення Дня соборності України «Іскри соборності єднають Україну» (22.01.);
- вітання ветеранів Афганців з нагоди 31 річниці виводу військ з Афганістану «Афганістан – наша пам’ять і біль…» (15.02);
- до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (онлайн заходи творчих колективів ЦЕВ з 01.05-11.05.)
- до Дня Конституції України (28.06.).
Акції:
- до Дня вшанування пам’яті учасників Революції гідності та увічнення Героїв Небесної Сотні - «Журавлина сотня» (20.02.);
- до Дня Перемоги «ЦЕВ - моя родина пам’ятає про війну» (01.05.);
- до Дня Конституції України (28.06.);
- до Дня Державного прапора України (23.08.);
- до Дня міста «Я люблю своє місто» (03.09.);
- до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності (09.11.);
- до Дня Гідності та Свободи «Наш дух не зламати, свободу не вбити!» (онлайн та дистанційно 21.11);
- до Дня Голодомору «Чорна тінь голодомору: Збережи пам’ять. Збережи правду» (28.11);
- до Дня української хустки (07.12.).
Конкурси:
- Всеукраїнський конкурс творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу» (02.06.);
- Міжнародний конкурс-фестиваль дитячої творчості «Усі ми діти твої, Україно!» (19.08.).
Ігрові програми:
- «Ми – українці!»;
- «Де козак, там і слава»;
- «Світ дитинства».
Виставки:
- до Дня Захисника України (жовтень 2020).
Флешмоби:
- «Україна назавжди» (24.08.);
- «Свобода і гідність у наших серцях» (21.10.).
Педагогічний колектив бере участь у щорічному Національному конкурсі «Благодійна Україна» (2020 рік-лауреати), створено відеоролики: до Дня Соборності України, до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні, до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, до дня Незалежності України, до Дня пам’яті жертв Голодомору, до онлайн-акції «Дякую тобі, лікарю!».
Сторінки фейсбука, інстаграма та сайту Центру естетичного виховання протягом 2020 року поповнювались інформацією з національно - патріотичного виховання, які проходили в освітньому закладі.
Отже, національно - патріотичне виховання - це суспільна категорія, яка формує ставлення людини до себе, до свого народу й Батьківщини.
Український патріотизм повинен стати провідною виховною ідеєю сучасного освітнього закладу.
Національно-патріотичне виховання вихованців сьогодні є важливою складовою змісту роботи освітнього закладу. Головним завданням є формування моральної поведінки, активної життєвої позиції, правил співжиття, єдності слова і діла в підростаючої особистості, готовності брати активну участь у житті своєї держави.
Директор ЦЕВ Володимир КИСЕЛЬОВ