У єдиному освітньому просторі України вагоме місце займає позашкільна освіта, яка спрямована на розвиток особистості, талантів, розумових та фізичних здібностей дитини, задоволення її потреб у професійному становленні та професійній підготовці.
Сьогодні діяльність позашкільних навчальних закладів перебуває на важливому етапі переходу до більш якісного стану і це вимагає модернізації процесу надання знань, формування вмінь і навичок з різних напрямків позашкільної освіти.
Через гуртки художньо-естетичного напрямку педагоги розкривають у дітей не тільки красу зовнішнього, але й красу внутрішнього їхнього світу. Увага педагогів сконцентрована лише на дитині, дитина в центрі всієї уваги. Заняття в гуртках відповідного напряму відкривають для кожного із вихованців простір для розвитку ініціативності і самостійності, формують соціально-педагогічні умови для розвитку творчих та інтелектуальних здібностей дитини, зокрема, їхньої уяви.
У системі художньо-естетичного виховання дітей та учнівської молоді одне з головних місць займає і хореографічне мистецтво, яке вчить дітей і молодь красі та виразності рухів, розвиває фізичну силу, витривалість, сміливість, форму, дає практичні навички виконання танцювальних творів, виховує повагу і інтерес до хореографічного мистецтва, як складової духовної культури особистості.
Загальновідомо, що музика, театр, фольклорний жанр, зокрема пісня, є національним надбанням кожного народу, у якому сконцентровані його історія, мова, предковічна мудрість, філософія пращурів та духовна краса. Відвідуючи гуртки: вокальний, театральний, вихованці займаються активною мистецькою діяльністю – постійно виступають у складі колективу перед широкою аудиторією, беруть участь у різноманітних конкурсах, концертах, фестивалях, знайомляться з біографічними даними відомих композиторів, проводять цікаву роботу експедиційного характеру, розширюють свій кругозір, записуючи народні твори, звичаї, започатковані на кращих традиціях культури і мистецтва рідного краю.