
ЗАПРОШУЄМО ДО ЦЕВ НА НАВЧАННЯ!
Проведення позашкільного дозвілля у Шостці в цифрах і рекомендаціях.
Нещодавно ми з подругами згадували, як проводили дозвілля після занять у школі. Це надихнуло мене написати статтю на цю тему: захотілося дізнатися, як сьогодні діти можуть проводити вільний час, які можливості відкриваються перед ними. Оскільки моє дитинство проходило у Шостці, інформацію я збирала саме про Центр естетичного виховання (Палац піонерів).
Організувати змістовне дозвілля у позашкільний час допомагають як у державних установах (у Центрі естетичного виховання, та й в інших закладах позашкілля Шостки, а їх саме сьогодні в місті дев’ять), так і в приватних, котрі зовсім недавно з’явилися в Шостці.
Виявилося, що існує дуже багато різних установ, клубів, шкіл і гуртків. Наприклад, у Шостці є музичні школи, танцювальні клуби, спортивні установи, гуртки крою та шиття, еколого-натуралістичні гуртки, театральні гуртки, фотогуртки, дитячі гуртки при церквах, образотворчі гуртки, технічні гуртки та ін.
У своїй статті я хочу детальніше розповісти про танцювальні, музичні та спортивні заклади.
Такі центри та установи спрямовані на розвиток здібностей учнівської молоді ще під час шкільного навчання. Вони навіть допомагають у виборі професії у майбутньому. За даними сайту Шосткинської міської ради, у Шостці розташовано 9 установ позашкільної освіти. Їхні основні напрями спеціалізації — МОН, атлетична гімнастика, загальна фізична підготовка, танці, співи тощо.
Ці заклади пропонують і специфічні гуртки: спортивні, воєнізовані ігри, краєзнавчі гуртки, що сприяють національно-патріотичному вихованню, естетичному вихованню, пропонують майстер-класи з писанкарства та дозвілля дітлахів. Ознайомитися з переліком гуртків у м. Шостка можна тут: http://cev-shostka.at.ua/index/nashi_kollektivi/0-4
Як вибрати заклад?
Як не розгубитися і вибрати з такого розмаїття гуртків?
По-перше, доцільно запитати дитину, чим вона хоче займатися, що їй легко вдається: співи, танці, біг, теніс, плавання...
По-друге, необхідно врахувати розташування закладу. Краще, аби він був недалеко від будинку — ви з дитиною не витрачатимете час і гроші на проїзд.
По-третє, слід врахувати ваше фінансове становище. Адже якщо ви хочете записати дитину в приватний заклад, вам потрібно оплачувати навчання. Деякі установи навчають безкоштовно. Наприклад, у Центрі естетичного виховання Шосткинської міської ради пропонують безкоштовні заняття хореографії, співу, музики.
Зверніть увагу, що деякі гуртки вимагають додаткових витрат на костюми, інструменти — від 100 грн. і більше. Однак не забувайте, інвестиції у навчання дітей є завжди вигідними. Адже ваша дитина зможе добре розвиватися і щасливо проводити дитинство (з користю для себе).
Ще одне питання — чи варто віддавати перевагу приватній школі. За словами представників приватних шкіл, їхні основні переваги в тому, що там працюють знані викладачі (приміром, хореографи-переможці відомих конкурсів); тренери пропонують індивідуальні заняття і можливість займатися у вечірній групі (це зручно для батьків, що працюють); саме вони регулярно беруть участь у престижних конкурсах, змаганнях, тоді як державні установи пропонують брати участь у концертах до державних свят, (втім, чи так це насправді, залежить від кожної державної школи), що зовсім не відповідає дійсності. У Шостці саме гуртки ЦЕВу мають самі престижні нагороди як на рівні області, України, так і за її межами.
Розглянемо детальніше деякі напрями позашкільного дозвілля та у скільки обійдуться заняття дитини.
Танцювальні напрямки
Якщо ще кілька років тому не існувало багато напрямів танців, то нині танцювальні клуби навчають вражають різноманітністю напрямів. Популярними є не лише бальні, класичні танці, але й вуличні танці. Серед них street-dance, сгір walk, сontemporary dance, hip hop, R&B, swing, брейк-данс, віденський вальс, джайв, квікстеп, соціальні латиноамериканські танці, тектонік, народні танці, танго тощо. У Шостці Центр естетичного виховання навчає не тільки народним, класичним, бальним танцям а й в багатьох інших напрямках, й вам непотрібно звертатися до фахівців приватного клубу.
Фінансові нюанси
Основні витрати — щомісячна плата за навчання, яка у Центрі естетичного виховання — ВІДСУТНЯ.
Початкові витрати — чешки (від 40 грн.), танцювальні туфлі (від 200 грн.).
Витрати на розвиток — якщо ви плануєте, що дитина буде серйозно займатися танцями, то необхідно готуватися до конкурсів і виступів. Основні витрати під час підготовки до конкурсу — костюми від 100 грн., плата за участь у конкурсі — від 70 грн., якщо батьки хочуть бути присутніми на престижних конкурсах та фестивалях, доведеться заплатити за вхід від 40 грн. з людини.
Бувають і безкоштовні конкурси, але зазвичай вони платні. Переваги участі в конкурсах — досвід дитини, нагороди, нові можливості.
Музичні напрямки
Танцювати може навчитися чи не кожен, але щоб співати або грати на музичному інструменті, необхідно мати слух. Якщо у вашої дитини гарні музичні здібності, тоді пропонуємо гуртки музичного напрямку, а це зразкова студія - театр сучасної пічні «Мікс» та фольклорний народний гурт «Любисток», музичні школи Шостки.
За вибору музичної школи (гуртка) (крім місця розташування, вартості навчання) необхідно звернути увагу на наступне: у різних школах існує різний віковий бар'єр. Більшість шкіл навчає дітей з 6-7 років, але не у всіх.
Існують й фінансові нюанси – вам доведеться придбати інструмент. На жаль, нові музичні інструменти коштують чималих грошей. Щоб зекономити, можна пошукати уживаний інструмент.
Спортивні установи
Більшість хлопців шкільного віку мріють опанувати бойове мистецтво, для них спортивну підготовку пропонують дитячо-юнацькі спортивні школи Шостки. Основні напрями таких закладів (ДЮСШ, позашкільний навчальний заклад «Патріот») — атлетика, футбол, дзюдо.
Крім музичних, танцювальних та спортивних закладів існує низка інших. Якщо вони зацікавлять вас та вашу дитину, ознайомитися з ними вам поможуть методисти Центру естетичного виховання:
- Гуртки крою та шиття;
- Еколого-натуралістичні гуртки;
- Краєзнавство і туризм;
- Театральні гуртки;
- Фотогуртки;
- Дитячі гуртки при церквах;
- Образотворчі гуртки;
- Технічні гуртки
Тож якщо ви бажаєте, щоб ваша дитина розвивалася не лише в школі, подумайте про правильне проведення позашкільного дозвілля. Адже нині більшість дітей змалечку стають активними користувачами комп’ютерів, Інтернету, що не завжди позитивно впливає на їхній розвиток. Невелика рухливість негативно впливає на здоров’я дитини. Тому зверніть увагу на послуги, які пропонують спортивні, танцювальні та музичні гуртки. Адже такі заклади сприяють формуванню музично-естетичної культури дітей, розвивають мислення, світогляд, комунікабельність!
Довідки за телефонами: 05449 72230, 085449 47695, 05449 46963.
Анна Гоголь
( Член батьківської ради Центру естетичного виховання)

|