Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПятница, 03.05.2024, 10:53

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 607
Онлайн реєстрація
Ми у Facebook
Ми в Instagram
Ми на YouTobe
Поділитися
Головна » 2015 » Июнь » 22 » Соціальний проект альтернативного оздоровлення діє.
09:20
Соціальний проект альтернативного оздоровлення діє.

СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ АЛЬТЕРНАТИВНОГО ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІЄ!

 

 

 

 

17 червня 2015 року на базі Центру естетичного виховання Шосткинської міської ради  розпочав  роботу  відпочинково - оздоровчий табір вихованців позашкільних закладів міста.

Тематична зміна «Юність» обласного наметового табору «Сузір’я» функціонуватиме 14 днів. Уже не перший рік  за сприяння міського голови, Нозі М.П., в Шостці діє соціальний проект альтернативного оздоровлення, за раді якого вихованці Центру естетичного виховання  мають можливість відпочити на березі Десни.

Табір розташований в мальовничому куточку  «Петровські редути» на території Шосткинського району.  Програма табору насичена пізнавальними заходами, екскурсіями і пішими походами, іграми та змаганнями. Наметовий табір дасть змогу майже 150 дітям змістовно відпочити, стане стимулом для подальшого відвідування ними гуртків Центру естетичного виховання.

За ці дні в гостях у відпочиваючих побували заступник міського голови Сиваєва Н.О., начальник управління освіти Сергейко Н.О., заступник начальника управління освіти Волошко Л.О., завідуюча сектором молоді ШМР Ольга Сокульська. Вони поспілкувалися з дітьми, спробували їжу, що їдять діти, подивилися умови проживання відпочиваючих, надали теоретичну і практичну допомогу організаторам у роботі табору. Побажали дітям добре відпочити і здоровими повернутися додому.

Незважаючи на погодні умови в ПТНТ "Юність" звучить щирий дитячий сміх, проводяться планові загонові заходи. Біля багаття виконуються похідні туристичні пісні, а на запитання: «Чи хочуть діти додому?», відповідь однозначна -  «НІ !»

Актуальність проекту: «Здорова дитина сьогодні – здорова нація в майбутньому», «Умій робити – умій відпочити» - це крилаті фрази є підтвердженням того, що завжди треба мати гарний і достатній відпочинок, бо дитина заряджена новою енергією і з новими силами готова до нових випробувань, нових задач, нового навчального року, готова підкорювати нові висоти. Пересувний табір наметового типу став пілотним проектом з оздоровлення вихованців з 2007 року у Сумській області. Пересувний табір наметового типу – це табір альтернативного типу і відрізняється від стаціонарного тим, що можливостей для оздоровлення і загартування набагато більше. Альтернативні форми літнього відпочинку дають можливість об’єднуватись, домовлятись, розуміти, діяти, вони позитивно впливають на неформальне середовище спілкування, якість родинних стосунків, ставлення до оточуючого середовища, дають необмежену можливість творчості, емоційного піднесення, самореалізації дітям і дорослим, що зустрічаються у неформальних обставинах. Наметовий табір пропонує широкі можливості застосування і впровадження різних форм роботи з дітьми, методик виховання, видів вдосконалення особистості. Наметовий табір – це поле для експериментів та реалізації педагога і невичерпна свобода для розвитку і самоствердження вихованця. Побувавши в такому таборі дитині важко буде перелаштуватися на інший заклад відпочинку, де на рівні підсвідомості, свобода і романтика обмежені парканом, стінами та застарілими моделями

Мета: пропаганда здорового способу життя, сприяння загартуванню дітей, зміцнення здоров'я, виховання лідерських якостей, набуття навичок організації учнівського самоврядування у пересувному таборі наметового типу «Юність»

Завдання проведення зміни в ПТНТ «Юність»:

• виховання в дітей національної самосвідомості та гідності;

• виховання толерантності, зростання почуття патріотизму;

• виховання лідерських якостей, набуття навичок організації процесу учнівського самоврядування в розрізі загальнодержавного процесу реалізації молодіжної політики;

• розвиток особистісних якостей дитини;

• пропаганда здорового способу життя серед дітей старшого шкільного віку, сприяння нормальному розвитку й загартуванню дітей, зміцнення їх здоров’я;

• формування пізнавальних інтересів до вивчення історії , традицій рідного краю, бажань і вмінь підтримувати ці традиції, проведення туристично-краєзнавчої роботи

Заходи по реалізації

Різноманітні форми і методи виховання в дитячому колективі, направлені на формування здорового способу життя, національну свідомість та патріотичне виховання підростаючого покоління.

Результати та перспективи

Наметові табори покликані загартовувати здоров'я свіжим повітрям, фізичними навантаженнями, пристосуванням до різних та перемінливих температур, збалансованим харчуванням та здоровим способом життя. Знаходячись у природному середовищі, там де комфортно, де всі звуки і барви природного походження, свобода невичерпна – все це показало, що після перебування в лісі, на березі річки пороги чутливості й сприйняття суттєво змінились у кращий бік: зменшилася тривожність, вихованці стали більш розкутими і відкритими до спілкування й роботи.

Гарний психічний стан сприяв кращий реалізації, креативності, командній роботі та покращував емоційний стан вихованців. Емоції в свою чергу робили решту. Все, що до того було незнайоме, що захоплювало романтизмом і духом суперництва, коло друзів та безкрає зоряне небо викликали позитивні емоції та тільки гарний настрій. А це, як відомо, перший орієнтир на стежці до вдалого результату.

Моральна атмосфера наметового табору, доброзичливе ставлення однолітків і вихователів до кожної дитини сприяє самоствердженню тим дітям, які в шкільному житті вважались важковиховуваними. У таборі діти самостійніше, ніж вдома, менше людей, що стримують прагнення до самостійності, і більше умов, які стимулюють творчий розвиток, ініціативу, кмітливість, активність дитини.

Правильна організація, розподіл часу та зусиль дорослих і дітей, дотримання вимог безпеки та норм поведінки неодмінно приносять свої позитивні результати.

Перспективи:

В час економії бюджетних коштів, закриття оздоровчих таборів, альтернативою можуть стати наметові табори, в яких діти пристосовуються до погодних умов, загартовуються, спілкуються з природою та однолітками та займаються улюбленими справами на свіжому повітрі, що призводить до зміцнення здоров"я дитини та формує навички здорового способу життя.

Організатори:

Шосткинська міська рада, управління освіти Шосткинської міської ради, Комунальний заклад Сумської обласної ради «Сумський обласний центр відпочинку, оздоровлення, туризму та військово-патріотичного виховання», Центр естетичного виховання м. Шостка.

     

       

Переглядів: 1293 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Календар
«  Июнь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Погода в Шостці
Погода
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі

Copyright MyCorp © 2024